Gooise Vierdaagse van start: een dag vol zon, wolken en een verdwaalde pijl
Vandaag stond de eerste dag van de Gooise Vierdaagse op het programma. Met maar liefst elf wandelaars gingen we op pad. Voordat we onze wandelschoenen echt aan het werk konden zetten, moesten we eerst nog een file trotseren. Daardoor begonnen we iets later dan gepland, maar dat mocht de pret niet drukken.
Het weer maakte het ons niet gemakkelijk. Jas aan of jas uit? De lucht kon maar moeilijk beslissen wat ze wilde. Uiteindelijk gingen we vol goede moed van start richting Laren en vervolgens naar Eemnes. De route was uitstekend uitgepijld en voerde ons over mooie onverharde paden, hier en daar voorzien van een modderig laagje, wat het wandelen juist extra leuk maakte.
Onze eerste rustpauze was bij het Huis van Eemnes. Hier genoten we van een kop koffie met iets lekkers erbij, terwijl een muziekband voor een gezellige sfeer op het plein zorgde. Ondertussen werd de lucht steeds donkerder. Na een blik op verschillende buienapps besloten we even af te wachten of de voorspelde onweersbui echt zou losbarsten. Gelukkig viel het mee en konden we onze tocht vervolgen.
Voor de zekerheid trokken we wel onze poncho’s aan, want de dreigende wolken bleven boven ons hangen. Via de prachtige Eempolder liepen we verder. Het onweer leek soms recht boven ons te hangen, maar door het vertrouwde tellen tussen bliksem en donder hielden we voldoende vertrouwen om rustig door te wandelen.
De handbalkantine in Blaricum bleek vandaag een populaire stop. Niet één, maar zelfs twee keer kwamen we hier langs. De eerste keer genoten we natuurlijk van een heerlijke kom soep. De tweede keer haalden we na de stempelpost alleen even adem voordat we weer verder gingen.
Ondertussen bleef het een dag van regenkleding aan, regenkleding uit. De regen stelde gelukkig weinig voor, maar de wisselende omstandigheden zorgden ervoor dat de poncho’s regelmatig van en in de rugzak verdwenen.
Op ongeveer vier kilometer van de finish kwamen we langs ijssalon De Hoop. Een verleiding die we natuurlijk niet konden weerstaan. Vrijwel iedereen genoot van een ijsje, al waren we op dat moment drie groepsleden kwijtgeraakt. Zij hadden de ijssalon helaas gemist en moesten het zonder deze smakelijke tussenstop doen.
Terwijl de zon steeds vaker doorbrak, verdwenen de poncho’s definitief in de rugzak en gingen we op weg naar de finish. Misschien kwam het door het ijsje, misschien door de teruggekeerde zon, maar vlak voor het einde misten we een routepijl. Op een kruising was ineens geen pijl meer te bekennen en samen met een aantal andere wandelaars stonden we even te twijfelen.
Gelukkig hadden we een GPX-route gedownload. Die bracht uitkomst, want slechts 300 meter verderop konden we de officiële route weer oppakken. Crisis afgewend!
Na afloop dronken we met elkaar nog iets na en blikten we terug op een gezellige, afwisselende eerste wandeldag. Morgen wacht dag twee van de Gooise Vierdaagse. We zijn benieuwd wat die ons gaat brengen!
Ontdek meer van Ons wandelblog
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

